ODSTRANĚNÍ ZUBNÍHO KAMENE A PLAKU Z POVRCHU ZUBŮ

Bez strachu z anestezie!

V našem salonu dbáme i na zdraví Vašeho pejska.

Zajišťujeme zde velmi šetrné odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů za pomocí speciálního ultrazvukového kartáčku pro zvířata. Čištění zubů  ultrazvukem Vašeho pejska nebolí a nezatěžuje jeho organismus. 

Odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů provádíme BEZ NARKÓZY. 

Včasné odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů má nezastupitelný význam v prevenci onemocnění dutiny ústní.  Mechanické odstranění zubního plaku a zubního kamene nenahrazuje veterinární péči, je ale důležitou prevencí vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontitidy, kdy je již třeba zásahu veterináře. Je třeba stále myslet na to, že čisté zuby na povrchu neznamenají automaticky zdravé zuby, proto je vhodné dorazit s pejskem na odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů včas.

Přítomnost pánečka po dobu ošetření není povolena. Je nutné, aby se pejsek plně věnoval ošetření a nebyl nijak rozptylován. Děkujeme za pochopení.

Cena ošetření viz náš ceník.

Dentální hygiena v praxi!


1. fotografie: chrup desetileté fenky, která nikdy nepodstoupila žádné ošetření chrupu.


2. fotografie: chrup stejné desetileté fenky po prvním ošetření naším ultrazvukovým kartáčkem 

Odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů je vhodné pro každého pejska. První skupinou jsou psi do tří let, kdy se už nejčastěji objevuje zubní kámen. Druhou skupinu tvoří pejsci s vrozenou predispozicí k tvorbě zubního kamene. K plemenům, u kterých je patrná výrazná genetická predispozice, patří např. maltézský psík, yorkshire nebo knírači....

Čištění zubů ultrazvukovým kartáčkem má významnou roli jako profylaxe při předcházení onemocnění zubů a dásní, v podstatě můžeme tuto péči srovnat s čištěním u lidí. Princip čištění je stejný: ultrazvukové vlny jsou přenášeny štětinami do speciální ultrazvukové pasty (v tomto případě pro zvířata), ve které implodují miliony mikrobublinek, ty...

Ultrazvuk se v medicíně používá již několik desítek let, je naprosto bezpečný i při delším nebo opakovaném používání. Navíc ultrazvukový kartáček využívá tzv. měkkou formu ultrazvuku o síle pouze 0,2W (povolená bezpečná hranice je 5W). Veškeré výrobky, které v našem salonu používáme, samozřejmě mají potřebné certifikáty.

U zvířat je přijetí tohoto inovativního mikročeštění velmi vysoké, protože dbáme na komfortní způsob používání. Náš kartáček je zcela bez vibrací a akustických signálů, speciální ultrazvuková zubní pasta je pro zvířata chuťově přijatelná. Přesto je třeba zdůraznit, že zejména psy bývá potřeba na čištění zvykat a pro dosažení zamýšlených výsledků...

Záleží na aktuálním stavu zubů a dásní, celkové kondici zvířete a také na frekvenci používání ultrazvukového zubního kartáčku. Dobrý stav zubů a dásní můžeme ovlivnit nejen ultrazvukovou péčí, ale také správnou stravou a potravinovými doplňky.